Lekki Samochód Wyścigowy Poznaj Ford GT Alan Mann Heritage Edition

Jeżeli kiedyś zbierałeś rysoraki to pewnie pamiętasz serię z samochodami wyścigowymi, które miały na karoserii numerki. Taki właśnie jest omawiany samochód i należy do tej grupy lekkich aut wyścigowych. Firma Alan Mann Racing postawiła na prototyp samochodów wyścigowych Ford GT z 1966 roku. Zobacz jak wspaniały był to samochód, w którym można było osiągać niesamowitą prędkość.


Limitowana wersja samochodu modelu GT Alan Mann Heritage Edition pokazuje historię Forda GT.
Lata 1965-66 to dla firmy Alan Mann Racing bogate doświadczenie wyścigowe. Te lata pokazały moc samochodów wyścigowych. Stworzono prototyp AM GT-1. Samochody pierwszej generacji to był prawdziwy wyczyn historyczny w branży motoryzacyjnej. Jeden z takich modeli nie wygrał wyścigu, za to wszystkie inne tak. W 1966 roku odniosły zwycięstwo w modelu drugiej generacji Forda w Le Mans.
Ford GT w limitowanej serii Heritage Edition z 2022 roku jest skonstruowany na bazie legendarnego modelu z 60. XX wieku – AM GT-1.


Miłośnik motoryzacji wie, że jeżeli samochód ma oryginalny czerwony lakier, to jest to unikatowy odcień pasujący tylko do Forda GT. Charakterystycznymi elementami karoserii są również złote pasy idące przez środek całego samochodu od przodu karoserii aż po bagażnik. Omawiany model ma jeszcze numer startowy 16 namalowany na karoserii w trzech miejscach: z przodu, z tyłu i na bocznych drzwiach.
Charakterystycznych elementów dla tego prototypu jest więcej. Przykładowo widać błyszczące elementy z włókna węglowego, które znajdziemy na 20-calowych obręczach kół, splitterze, progach, lusterkach, osłonce silnika oraz dyfuzorze. Estetyki samochodu nie sposób opisać, taki samochód musisz zobaczyć na własne oczy.


Lśniąca karoseria mieni się w słońcu i odbija światło. Duże koła o grubych oponach pozwalają na manewrowanie przy ostrych zakrętach. Duża przednia szyba umożliwia zauważenie najdrobniejszych elementów na drodze. Lusterka po obu stronach informują, kto próbuje wyprzedzić Forda GT Alan Mann Heritage Edition. Pomyśl jeszcze o przodzie samochodu, którego światła wystają niczym brwi na twarzy człowieka i tworzą charakterystyczną buźkę.


Źródło: motofakty.