Stare gry: Fatal Racing, wyścig pełen niespodzianek

Wciągająca wyścigówka od studia Gremlin Interactive. Szeroki wybór samochodów i tras w grze, która w znacznej mierze skupia się na eliminacji przeciwników. Sukces można osiągnąć na wiele sposobów!

Niemal całkowity brak realizmu

Fatal Racing oderwane jest od rzeczywistości. Samochody jeżdżą na abstrakcyjnych trasach i osiągają zawrotne wyniki. Dzięki temu rozgrywka jest szybka i emocjonująca, a wyścigi wciągają i zachęcają do nieustannej poprawy osiąganych rezultatów. Szczególnie zachęcające są nagrody!

Warto pamiętać o uszkodzeniu samochodów, które występuje w grze. Rozbijanie się o ściany, przeszkody czy innych uczestników wyścigu powoduje zniszczenia. Ich nadmiar zmusza do zjazdu do Pit Stopu, gdzie samochód zostaje naprawiony lub wymieniony. Na każdy wyścig można jedynie 3 razy skorzystać z tej opcji. Pominięcie napraw utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia dokończenie trasy. Rozbity samochód zasłania trasę kłębami dymu wydobywającymi się spod maski, a w skrajnych przypadkach może zupełnie odmówić współpracy i zatrzymać się na środku toru.

Trasy w Fatal Racing

Początkowo do dyspozycji gracza oddanych zostaje 8 tras. Rozpoczynając przygodę z Fatal Racing warto zaznajomić się z mechaniką gry na planszy La Grande Royale. Ta trasa jest najmniej wymagająca i jest idealna do treningów.

Wytrwali gracze, którzy zdołają wygrać wyścig na wszystkich ośmiu torach na przynajmniej średnim poziomie trudności otrzymają miłą nagrodę – dodatkowe osiem oryginalnych tras!

Istotne jest, aby dostosowywać wybór samochodów do poszczególnych tras wyścigu. Fatal Racing oferuje 8 samochodów, które wyglądają niemal identycznie, ale różnią się swoimi osiągami i przeznaczeniem. Część z nich jest szybka, zwrotna i delikatna, a inne są masywne i wytrzymałe co przypłacają zmniejszoną prędkością.

Przeszkody na trasach w Fatal Racing

Tutaj wyjeżdżając zza zakrętu niejednokrotnie będzie można się zdziwić. Trasy są znacznie bardziej skomplikowane niż w tradycyjnych wyścigówkach. Nie brakuje tu różnorodnych pętli, obrotowych elementów trasy, ramp, skoczni oraz wielu innych niespodzianek. Wszystko to powoduje ogromne emocje i utrudnia ukończenie wyścigu, a zdobycie pierwszego miejsca często graniczyć będzie z cudem.

Tryby gry

Fatal Racing oferuje możliwość rozgrywki single player, gry sieciowej (do 16 graczy) oraz trybu z podzielonym ekranem. Dodatkowym urozmaiceniem jest możliwość gry samodzielnej lub w drużynach. Druga opcja daje możliwość zastosowania pewnych strategii, takich jak chociażby podział ról. Jeden gracz z drużyny walczy o pierwsze miejsce, a drugi stara się rozbijać przeciwników lub przynajmniej ich spowalniać.

W trybie single player również istnieje możliwość gry w drużynie z komputerem. Niestety sztuczna inteligencja jest dość ociężała i nie zawsze wykonuje polecenia gracza.

Odbiór Fatal Racing

Wyścigi skupiające się na zniszczeniach i oryginalnych trasach na pustyniach i w miastach, gdzie nie brakuje kilkudziesięciometrowych pętli, rozjazdów, skoczni czy rur budziły duże zainteresowanie. Teraz Fatal Racing jest przyjemnym tytułem, do którego można powrócić z sentymentu. Wciąż oferuje doskonałą zabawę, chociaż przyzwyczajenie do nowych mechanik i realizmu pojazdów może przysporzyć nieco kłopotów.

1 thought on “Stare gry: Fatal Racing, wyścig pełen niespodzianek

  1. Jak na tamte czasy gra była przyjemna w odbiorze i zaawansowana. Pamiętam dużą ilość tras wyścigowych.

Comments are closed.