Powrót do przeszłości i legendarnej gry Quake II

Quake II jest grą FPS stworzoną przez id Software, a wydaną 30 listopada 1997 roku przez Activision. Mimo numeru 2 przy tytule Quake II nie jest kontynuacją Gry Quake I, ma swoją własną nową przygodę.

Fabuła Quake II

Jeśli chodzi o fabułę gry, to jej dokładny opis znajdziemy w zapowiedzi tej gry w serwisie https://centrumgry.pl/. W skrócie przedstawia ona losy elitarnego żołnierza, który walczy z wrogo nastawioną do ludzkości obcą biomechaniczną cywilizacją nazywaną przez ludzi Stroggami. Nasz żołnierz próbuje wraz z innymi ludźmi nie dopuścić do inwazji na Ziemię. Jednak obrona planety zostaje szybko przełamana przez obcych. W dodatku w czasie akcji wszyscy sprzymierzeńcy naszego bohatera giną lub dostają się do niewoli i od teraz nasz żołnierz musi sobie radzić sam. Przemierza on od lokacji do lokacji eksterminując po drodze wszystko co się rusza za pomocą swojego rozbudowanego arsenału. Gra podobnie jak I część została ciepło przyjęta przez graczy i podobnie jak Quake I doczekała się wielu oficjalnych i nieoficjalnych dodatków m. in. trzech popularnych rozszerzeń:

  • The Reckoning – wydany 30 maja 1998, wyprodukowany przez Xatrix Entertainment i wydany przez Activision.
  • Ground Zero – wydany 31 sierpnia 1998, wyprodukowany przez Rogue Entertainment i wydany przez Activision.
  • Netpack I: Extremities – wydany 26 listopada 1998 – zestaw najlepszych dodatkowych map, modeli i modyfikacji stworzonych przez społeczność graczy, zebrany przez id Software i wydany przez Activision.

Zatem jak widać gra zdobyła ogromną popularność. Gra oczywiście poza trybem kampanii oferowała również tryb multiplayer przed którym tysiące graczy spędzało setki godzin. Gra Quake II to prawdziwy klasyk gier w którego warto zagrać nawet teraz. Wiadomo, że grafika już się postarzała, ale grę i tak można wypróbować.