Dlaczego The Sims to wciąż najlepszy symulator życia?

Seria The Sims już od ponad dwudziestu lat jest magnatem na rynku symulatorów życia. Żadna inna produkcja nie osiągnęła tak wielkiego sukcesu, chociaż kilka firm podjęło swoją próbę. Prace nad produkcją Paralives pokazują, jak długo trzeba czekać, aż mniejszy zespół stworzy coś, co ma szansę stawać w jednym szeregu z gigantem. A nie jest wcale powiedziane, że za jego sprawą The Sims straci na popularności.

Świadomość bycia monopolistą


The Sims doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest największą tego typu produkcją. Nikt dziś nawet nie stara się stworzyć czegoś podobnego, poza wspomnianą wyżej produkcją. Ciężko więc oczekiwać, żeby gracze znaleźli dla siebie coś lepszego, co odciągnie ich od znanej i lubianej serii. Twórcy mieli całe lata na to, żeby przeanalizować rynek i sprawdzić, co się udaje, a co budzi wątpliwości. W ten sposób od zwykłego symulatora życia przeszli do tworzenia świata wypełnionego absurdami, który daje graczowi nieograniczone możliwości tworzenie jego własnej historii. A to coś, co przyciągnie klientów.

Słuchanie graczy, gdy twórcom jest to na rękę


The Sims ma już tak mocną pozycją nie rynku, że w zasadzie nie musi przejmować się tym, na co narzekają fani. Dokąd gra Paralives stała się dla serii prawdziwym zagrożeniem, narracja firmy znacznie się zmieniła. Teraz gracze co miesiąc mogą liczyć na sporą aktualizację, do tego pozwalają społeczności gry wypowiedzieć się na temat tego, co chce zobaczyć w zbliżających się dodatkach czy akcesoriach. To pokazuje, że twórcy serii w pierwszej kolejności stawialiby na swoją wizję. Tak silna pozycja na rynku i kontrolowania swoich graczy wskazuje na to, że The Sims jest uwielbiana i nie może być niczym zastąpiona.

Rozbudowana mechanika i wiele dodatków


Gra The Sims 4 składa się z gry podstawowej, czyli czystej gry zawierającej podstawową mechanikę, która z czasem jest aktualizowana. Obecnie w podstawowej grze znajduje się masa nowych rzeczy, o których w dniu premiery gracze mogli co najwyżej pomarzyć. Do tego dochodzi masa dodatków i pakietów, które rozbudowują grę o mniej i bardziej istotne elementy. Każdy z nich to kolejny, ogromny wydatek, z którym trzeba się zmierzyć, ale dzięki temu, że wychodzą co jakiś czas, nie odczuwa się ich tak bardzo. Młodsi i starsi fani chętnie wydają na tę grę swoje pieniądze, dzięki czemu gigant cały czas się bogaci.

1 thought on “Dlaczego The Sims to wciąż najlepszy symulator życia?

  1. Przyjemna, dobrze skonstruowana gra i 0 dozą agresji. Byłaby to pierwsza gra, która poleciłbym mojemu dziecku.

Comments are closed.