Little Nightmares 2 – niepokojąca platformówka 2.5D. Krótka recenzja gry

Małe Koszmarki to kontynuacja tytułu wydanego w 2017 roku przez niezależne studio Trasier. Druga część horroru wprowadza nowe postacie, lokacje oraz bohatera, jednocześnie zachowując wyjątkowo mroczny i niepokojący klimat pierwszej części.

Fabuła Little Nightmares 2

Głównym bohaterem sequela popularnego horroru jest chłopiec o imieniu Mono. Zadaniem gracza jest przejście przez gnijący świat pełen zła, aby dostać się do tajemniczej Wieży Sygnałowej. To właśnie ona odpowiedzialna jest za wypaczenie rzeczywistości za pomocą odbiorników telewizyjnych. Podczas rozgrywki do Mono momentami dołączać będzie Szóstka znana graczom z pierwszej części gry.

Całość bazuje na dziecięcych koszmarach ukazanych w wyjątkowy sposób, przez co można spotkać tu krwiożerczego łowczego z lasu, sadystycznego nauczyciela czy ożywające maskotki.

Rozgrywka

Little Nightmares 2 jest zręcznościową platformówką 2.5D z występującymi zagadkami wymagającymi logicznego myślenia. Sama gra polega głównie na przeskakiwaniu kolejnych platform, rozwiązywaniu łamigłówek, unikaniu wzroku potworów, uciekaniu przed nimi lub okazjonalnej walce.

Bezpośrednie starcia z upiorami czającymi się w mroku opierają się na prostym systemie walki, który jest tu jedynie urozmaiceniem rozgrywki.

Przyjemnym dodatkiem do Little Nightmares 2 jest obecność dwojga bohaterów, którzy ze sobą współpracują. Jest to szczególnie istotne podczas rozwiązywania zagadek oraz pokonywania pułapek.

Klimat gry: grafika i ścieżka dźwiękowa

Little Nightmares oferuje niezwykle przyjemną dla oka grafikę, a mroczny klimat, czające się na każdym kroku zagrożenia i pułapki oraz potwory rodem z dziecięcych koszmarów potrafią przyspieszyć bicie serca każdego fana horrorów. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa. Muzyka oraz odgłosy środowiskowe doskonale podkreślają mroczną atmosferę i potęgują nieustanny niepokój towarzyszący graczowi na każdym kroku.

Czy warto zagrać w Little Nightmares 2?

Tytuł oferuje wyjątkową oprawę audiowizualną, a fabuła jest niezwykle wciągająca. Równie interesujące są zagadki wymagające myślenia, a design potworów i otoczenia potrafi wzbudzić prawdziwy zachwyt. Wszystko to uzupełnione jest o kreatywne i niespodziewane zwroty akcji i uczucie niepokoju nieustannie towarzyszące graczowi.

Wszystko to sprawia, że większość osób nie zwróci nawet uwagi na drobne błędy występujące w grze. Jedynym elementem, który mógłby ulec poprawie są okazjonalne sekwencje walki, które potrafią sfrustrować ze względu na swoją toporność i słabą fizykę postaci (jedynie podczas starć). Na szczęście bezpośrednich konfrontacji z koszmarami nie ma wiele, więc nie wpływają znacząco na ogólny odbiór rozgrywki.