Najbardziej wciągające gry w historii

Od 1958 roku, kiedy to pierwsza gra wideo została wynaleziona przez fizyka Williama Higinbothama, który stworzył grę typu tenis stołowy o nazwie Tennis for Two, która była rozgrywana na oscyloskopie dziedzina gier wideo przeszła ogromną ewolucję. Projektowanie gier, w szczególności, przeszło do tak zaawansowanego etapu, że niektóre postacie wyglądają prawie jak prawdziwe, a nawet gry wideo są obecnie wykorzystywane jako sposób nauczania i ćwiczenia umiejętności. Przy tak wielu otwartych aspektach i tak wielu możliwościach zabawy, branża ta generuje co roku miliardy na całym świecie. Nie jest zaskakujące, że niektóre z tych gier wideo stały się jednym z najbardziej uzalezniających. Gry prawdziwie wciągające, że nie możesz przestać grać.

World of Warcraft

Chyba żadna gra w tym zestawieniu nie miała takiego wpływu na rynker gier jak World of Warcraft. Choć nie przyciąga już takiej ilości graczy jak w czasach swojej świetności, to jej wpływ na społeczeństwo zasługuje na poczesne miejsce. WoW w momencie premiery w 2004 roku dostarczył zupełnie nowych doświadczeń. Immersja, połączenie społeczne zdefiniowały gatunek MMORPG (massively multiplayer online role-playing game). Z ponad 12 milionami regularnych graczy w szczytowym momencie, pozostaje jedną z najpopularniejszych gier. W https://e-gracz.pl znajdziesz obszerne informacje o WOW.

Tetris

Kto nie był fanem Tetrisa? Minecraft już prześcignął Tetrisa jako najlepiej sprzedającą się grę w historii, gdyż w połowie 2019 roku osiągnął wynik 176 milionów kopii w ciągu zaledwie 10 lat istnienia. Choć nie zajmuje już pierwszego miejsca jako najlepiej sprzedająca się gra, nie sposób nie wypowiedzieć słowa Tetris i nie przypomnieć sobie o wyjątkowej muzyce tej gry. Można było spędzić godziny przesuwając bloki tam i z powrotem, aby poprawić swój ostateczny wynik. Mimo swojej prostoty, zawsze stanowiła wyzwanie.

Super Mario Bros

Prosta mechanika, ale z wyczuwalnym wyzwaniem i wyważonym poziomem trudności, podróż przez różnorodne światy i wrogów oraz różne zdolności głównego bohatera, Mario, uczyniły z niej masowy fenomen. Jest to najlepiej sprzedająca się seria gier wideo w historii.

Sonic the Hedhehog

Sonic stał się bardzo popularny na konsolach Sega Mega Drive i Game Gear. Nie tak bardzo na Dreamcasta, ale bez wątpienia jest to jedna z tych gier, przy których moglibyśmy spędzać godziny i godziny grając bez znudzenia. Sonic jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z gier wideo na świecie i jest z nami od 23 czerwca 1991 roku (jest piątą najlepiej sprzedającą się serią gier wideo).

Pokémon Red i Blue

Musieliśmy spędzić godziny podróżując po regionie Kanto z naszym trenerem Pokémon, próbując złapać 151 dostępnych Pokémonów i trenując je, aby wyrównać poziom, ewoluować i stać się niepokonanymi stworzeniami. Wydane w 1996 roku przez Nintendo na konsolę Game Boy, były to dopiero pierwsze odsłony serii Pokémon.