Kiedy wyjdzie Diablo IV?

Znamy już datę premiery Diablo IV na PC, Xbox i PlayStation, gdyż gra ukaże się  6 czerwca 2023 roku. Ta dobra wiadomość wstrząsnęła społecznością ARPG Blizzarda, ale pozostawiła po sobie ślad w postaci informacji potwierdzających, że jedyną drogą do osiągnięcia tego celu będzie zasługa głębokiego poświęcenia ze strony pracowników firmy z Irvine.

Czy gra na pewno wyjdzie w czerwca 2023 roku?

Diablo IV zostało oficjalnie zapowiedziane (po wielu plotkach) podczas BlizzConu 2019, co czyni grę jedną z najbardziej czasochłonnych premier firmy w okresie poprzedzającym moment trafienia do sklepów. Przykładowo Diablo III zostało zapowiedziane w czerwcu 2008 roku, a w sklepach wylądowało ostatecznie dopiero w połowie maja 2012 roku. Tak więc tym razem zainwestowane zostanie około trzy i pół roku.

Czyżby i teraz Diablo IV nie pojawiło się w sklepach 6 czerwca? Niemal wszystkie źródła, które rozmawiały z byłymi pracownikami, pracownikami Blizzarda i innymi pracownikami, którzy mieli kontakt z procesem tworzenia gry, mówią, że jedynym sposobem na dotrzymanie tego zobowiązania będzie postawienie całej kadry w w stanie, kiedy będą musieli pracować po 12 godzin.

Ci mniej pozytywni uważają, że Blizzard nie będzie w stanie dotrzymać terminów, które wyznaczył, by gra była gotowa do 6 czerwca 2023 roku, choć jest też inne opinie, które mówią, że terminy te zostaną dotrzymane, choć kosztem stabilności i poprawnego działania Diablo IV, które wymagałoby wtedy publikacji łatek, by poprawić wszystkie problemy, z którymi, jak twierdzą, trafi do sklepów.

Dla przykładu, jeden z pracowników, który wciąż pracuje w firmie, potwierdził The Washington Post, że Blizzard doszedł do punktu, w którym nie chce opóźniać Diablo IV, więc będą musieli „pójść naprzód i ustalić, ile my [pracownicy] jesteśmy gotowi wycierpieć, aby upewnić się, że gra wystartuje w wystarczająco dobrym stanie”.

Miejmy nadzieję, że Diablo IV pojawi się w obiecanym terminie i przede wszystkim, że się nie zepsuje… tak jak to się stało z Warzone 2.0 Activision, które do dziś ma ogromne problemy na PC.

O innych premierach gier przeczytasz w http://e-gracz.pl

Do gry świetnie sprawdzi się laptop Asus TUF Gaming.