• Sonda - kiedy waszym zdaniem wyjdzie Diablo III?
  Dodano: 9 października 2011
  komentarzy: 53
  Ponad miesiąc temu zapytaliśmy się was, co sądzicie o oprawie audiowizualnej nowego RPG-a Zamieci. Wyniki głosowania prezentujemy poniżej i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej sondzie. Tym razem pytamy się was o to, kiedy waszym zdaniem ukaże się Diablo III?
 • Dodatkowe informacje na temat bety DIII - Aktualizacja!
  Dodano: 10 września 2011
  komentarzy: 374
  Bashiok rozwiewa wszelkie wątpliwości co do rzekomych różnic między zamkniętą betą do której dostaną się przyszli szczęśliwcy, a aktualnie trwającą dla przyjaciół i rodzin pracowników firmy Blizzard Entertainment. Otóż jak się okazuje, gracze otrzymają identyczny build do testów, który w przyszłości może zostać wzbogacony o dodatkową zawartość.
 • Jak tworzony jest mroczny świat Diablo III?
  Dodano: 8 listopada 2010
  komentarzy: 18
  Podczas prezentacji najnowszych informacji na jednym z paneli tematycznych jaki odbywał się na BlizzCon 2010, przedstawiano szczegółowo etapy tworzenia obszarów w trzeciej odsłonie Diablo. Postanowiliśmy nieco uzupełnić tłumaczony przez nas panel, o kilka brakujących smaczków.
 • Blue posty - karawany, bronie, grafika, rzemieślnicy
  Dodano: 25 sierpnia 2010
  komentarzy: 17
  Ogólnoeuropejskie targi gier komputerowych gamescom są już za nami. Po ogłoszeniu przez Jaya Wilsona nowych elementów Diablo III, takich jak karawany, na oficjalnym forum pojawiła się cała masa pytań i odpowiedzi, dotyczących poszczególnych elementów gry. Wybraliśmy kilka najciekawszych odpowiedzi Bashioka, które przedstawiamy poniżej. Głównymi tematami jakie były poruszane na forum są trafienia krytyczne, rzemieślnicy, niskiej rozdzielczości modele, a także handel.
 • Rozgrywka PvP i tekstury w Diablo 3
  Dodano: 6 maja 2010
  komentarzy: 20
  Najnowsze dzieło studia Blizzard Entertainment to nie tylko zabawa przeznaczona dla jednego gracza. Developerzy chcą stworzyć całkowicie nowy tryb dla wielu graczy, który ma się znacznie różnić od tego jaki znamy z pierwszych dwóch części gry. Zniecierpliwieni fani starają się poganiać zespół tworzący Diablo 3, jednak to firma decyduje o tym jak ich najnowsze dzieło jest tworzone.
 • Laboratorium Alkora #5 – Namiętności Jaya Wilsona
  Dodano: 31 października 2009
  komentarzy: 11
  Od chwili ogłoszenia prac nad Diablo 3 fani myślą o grze, zastanawiają się kiedy będzie premiera, jakie będą klasy postaci i bestie do pokonania, czy Diablo powróci. Elementy te są niezmiernie ważne i nie ma nic dziwnego w tym zainteresowaniu. W końcu wszystko to tworzy grę, jej klimat, grywalność i wyjątkowość. Nie należy zapominać, że za całym projektem stoi pewna grupa utalentowanych ludzi, przychodząca codziennie do pracy i budująca cegiełka po cegiełce całokształt produkcji.
 • Wygładzanie krawędzi oraz pre-renderowane filmy
  Dodano: 22 września 2009
  komentarzy: 1
  Bashiok po krótkiej przerwie powraca na oficjalne forum wypowiadając się tym samym na temat grafiki oraz pre-renderowanych filmów w trzeciej odsłonie Diablo. Zacznijmy od pierwszej części jego wypowiedzi. Aktualnie w Diablo 3 nie ma zaimplementowanego wygładzania krawędzi, profesjonalnie zwanego Anti-Aliasingiem.
 • Diablo 3 z nowoczesnym systemem 3D Vision?
  Dodano: 11 sierpnia 2009
  komentarzy: 1
  Szczerze powiedziawszy raz w życiu miałem okazję grać w grę, która wykorzystywała w pełni efekty 3D Vision, jakie stworzyła firma Nvidia na potrzeby gier komputerowych. Na jakiej zasadzie działa owa technologia? Otóż osoba chcąca cieszyć się w pełni trójwymiarowym światem, musi znaleźć się w posiadaniu odpowiedniego sprzętu, w skład którego wchodzą Okulary 3D Vision, wyświetlacz obsługujący tę samą technologię, kartę graficzną z CUDA.
 • Słów kilka o grafice w Diablo 3
  Dodano: 5 czerwca 2009
  komentarzy: 7
  Dociekliwi bywalcy oficjalnego forum Battle.net od jakiegoś czasu starają się uzyskać informacje o specyfikacjach sprzętowych jakie będą konieczne do zagrania w Diablo 3. W obecnej fazie produkcji, Blizzard nie chce się jednak ustosunkować się do tej kwestii. Z pewnością jest zbyt wcześnie aby mówić o szczegółach i na odpowiedzi na tego typu pytania musimy poczekać jeszcze sporo, prawdopodobnie do momentu kiedy gra będzie już bliska fazy beta.